تبلیغات
ورزشكاران پینگ پنگ شهرستان آباده - آیا می دانید؟؟؟

آیا می دانید؟؟؟

یکشنبه 7 تیر 1394 12:21 ب.ظ

نویسنده : سمیه مبلغی
1-ایا می دانید دومین رشته ی سرعتی دنیا پینگ پنگ می باشد؟

2-ایا می دانید پینگ پنگ از کم اسیب ترین رشته های ورزشی می باشد؟

3-ایامیدانید پینگ پنگ یک رشته ی ورزشی واقعی جهت حفظ سلامت و ارتقاع سیستم ایمنی  بدن شماست؟

4-ایا می دانید درابتدا پینگ پنگ باراکت هایی شبکه دار مانند راکت تنیس بازی می شد؟

5- ایا می دانید در ابتدا برای بازی پینگ پنگ از توپهای پارچه ای كه به صورت گلوله محكم پیچیده شده بود، یا توپ لاستیكی كوچكی كه باد می شد استفاده می كردند؟

6-ایا می دانید ورزش تنیس روی میز در آغاز در آسیا ، انگلستان یا نزد سرخپوستان آمریكای شمالی و جنوبی به طور ابتدایی بازی می شد؟

7-ایا می دانید بعد از راکت های شبکه دار از راكتهای چوبی دسته بلند و باریك و پوشیده از پوست گوساله دردوطرف تخته راكت استفاده می شد؟

8-ایا می دانید نام (پینگ پنگ)برای ورزش تنیس روی میز به خاطر صدایی پینگ پنگ مانندی است که دراثر برخورد توپ به راکت ایجاد می شود؟

9-ایا می دانید اصطلاح پینگ پنگ در انگستان تحت شماره 19070 به انحصار ثبتی رسید؟

10-ایا می دانید نام ورزش تنیس روی میز قبل از پینگ پنگ به نام هایگوسیمایا "فلیم فلامیا "ویف وایفیا "پیم پاممتداول بود؟( نام های فلیم فلام وپیم پام و ویف واف هم احتمالا به خاطر صدایی بوده که دراثر بازی با توپ های قدیمی ایجاد می شده)

11- ایا می دانید در ابتدا بازیكنان هر كشور به فراخور حال و موقعیت و علاقه خود هر طور كه مایل بودند پینگ پنگ بازی می كردند و طول و عرض میز یا بلندی و كوتاهی تور یا میز در نزد كشورهای مختلف متفاوت بود ؟

12-ایا می دانید در زمان های قدیم "لاسچلوپارتمانمجاری و در سالهای بعد "شومن واریته"با فوت فن های پینگ پنگ مانند شعبده بازی مردم را سرگرم می کردند؟

13- ایا می دانید"لاسچلوپارتمانمجاری و "شومن واریته"هنرنمایی خاصشان در برگرداندن توپ ها از داخل یك لیوان بود، هنری كه امروز فقط تعداد كمی از بازیكنها بدان تسلط دارند؟

14- ایا می دانید به دلیل این که  از سال 1920 یك تجارتخانه ورزشی برای تبلیغ علامت كالای تجارتی اش از نام پینگ پنگ استفاده كرد بعدها نام این ورزش از پینگ پنگ به تنیس روی میز تغییر داده شد ؟

15- ایا می دانید ضربه هایلوپ)ضربه های پیچدار و مارپیچی) از سال 1960 توسط ژاپنی ها اختراع شد كه با استقبال عامه روبرو شد؟

16- ایا می دانید پینگ پنگ یک بازی ذهنی-جسمی هست و 60% این ورزش به ذهن و 40% بقیه به جسم و توانایی بدنی تعلق دارد؟

17-ایا می دانیدسرعت توپ 40 میلیمتر تا 140 کیلومتر در ساعت میرسد و در نتیجه با توجه به سرعت های بالا توپ در هرثانیه 40 متر طی می کند؟

18- ایا می دانید از 2 میلی متر(درضربات تک) تا 10 میلی متر(در کات دور از میز) حداقل تا حداکثرتماس توپ با راکت در تکنیک های مختلف می باشد؟

17- ایا می دانید لحظه تماس توپ با راکت یک هزارم ثانیه می باشد؟

18- ایا می دانید سخت ترین ورزش ها طبق ارزیابی فدراسیون جهانی به ترتیب :

1-اسکی آلپاین2-پرش با نیزه 3-تنیس روی میز می باشد؟

19- ایا می دانید در یک بازی 3 گیم از 5 گیم معمولا در بازیکنان لوپ زن وکات کش 1300 ضربه و در تک زنها حدودا 300 ضربه به توپ زده می شود؟(در مسابقات سطح بالای جهانی)

20- ایا می دانید در یک بازی 3 گیم از 5 گیم در تک زنها حداقل 300 متر و در لوپ زنها و کات کشها حداقل 2000 متر جابجایی داریم؟

21- ایا می دانید بازیکنان پینگ پنگ پس از استقرارحداقل نیم متر و حداکثر یک و نیم متر مربع را پوشش می دهند؟

22- ایا می دانید بازیکنان تنیس روی میز (در سطح بالا)در یک بازی 3 گیم از 5 گیم 40 تننیرو به زمین وارد می کنند؟

23- ایا می دانید در چین بازی کنان2400 ساعت در سال یعنی 6 الی 7 ساعت در روز تمرین می کنند؟

24- ایا می دانید در اروپا بازی کنان1400 ساعت تا 1600 ساعت درسال یعنی روزی 4 الی 5 ساعت تمرین می کنند؟

25-ایا می دانید عمر قهرمانی در چین بدلیل فشار زیاد تمرینی کوتاه بوده و در اروپا عمر قهرمانی بیشتر است؟

26-ایا می دانید در زمان حال،سی هزار نفر از جوانان و نوجونان چین مورد آموزش استاندارد تنیس روی میز هستند؟

27-ایا می دانید بازی کنان لیگ درجه یک تنیس روی میز چین در آمد بالایی به مبلغ 700 هزار یوان دریافت می کنند؟

28-ایامی دانید چین و امریکا در سال 1971به بهانه ی پینگ پنگ بایکدیگر روابط مخفیانه ی دیپلماتیک برقرار می کردند؟(که نام این کار دیپلماسی پینگ پنگ شد)

29-ایا می دانید اکثر نخبگان علمی و ورزشی جهان پینگ پنگ بازی می کردند؟

30-ایا می دانید"مایکل شوماخر"(قهرمان رانندگی جهان)"الیورکان"(دروازبان اسبق المان)و"بیل گیتس(مغز متفکر مایکروسافت)همگی پینگ نگ بازی می کردند؟

31-ایا می دانید کارشناسان ورزشی پینگ پنگ را شطرنج سرعتی می نامند؟

32-آیا می دانید که تنیس روی میز که توسط بسیاری از مردم بازی می شود، در کنار فوتبال، پرطرفدارترین ورزش جهان به حساب می آید؟

33-ایا می دانید در یك مسابقه معمولی پینگ پنگ بازیكنان كمتر ازیك سوم زمان را واقعــــاَ بازی می كنند و بیش از دو ســوم زمان در انجام حركات مختلف در زمین به هدر می رود؟

 
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: یکشنبه 7 تیر 1394 12:21 ب.ظ