تبلیغات
ورزشكاران پینگ پنگ شهرستان آباده - كااااملا مادرانه

كااااملا مادرانه

شنبه 6 شهریور 1395 11:36 ق.ظ

نویسنده : سمیه مبلغی

دیروز پسرم رو به پارك برده بودم. گوشه ای نشستم و شادی و بازی بچه ها بخصوص پسرم رو تماشا میكردم و لذت میبردم. ولی در همین حین از دیگرانی كه اطرافم نشسته بودن غافل نبودم. مادرهایی كه بشددددت درگیر تلفنهای همراهشون بودن و كمترین واكنش و توجهی به هیجانها یا صدا زدنهای بچشون نشون نمیدادن! حتی مادری رو دیدم كه پسرش رو آورد تو ورودی پارك و رهاش كرد و بهش گفت میره پیاده روی و برمیگرده دنبالش!!!

دنیای پر تكلف امروزی خیلی از مفاهیم رو عوض كرده. فناوریهای جدید هم مزید بر علت شده و هر روز هزار رنگ و نقش جدید به زندگیها میزنن. این وسط مادرها هم بی نصیب نموندن.

مادر......

نامی كه در تمام ادیان و فرهنگها به یاد آوردنده یه حس مقدس و یه محبت و وظیفه شناسی تمام نشدنیه

مادری كه مفهوم تمام خوبیها و ایثار و گذشته

.....

ولی با همه اوصافاتی كه شده كم كم داریم نسلی از مادرها رو میبینیم كه وظیفه شناسیهاشون در حاله ای از ابهام رفته. مادرهایی كه كمتر به فرزندانشون توجه میكنن و بیشتر از بچگی كردنهاشون عصبی میشن و بدترین واكنشهای ممكن رو نشون میدن. مادرهایی كه غرق مد و خودشیفتگی شدن و حتی برای شام و نهار بچه هاشون وقت نمیزارن...

گفتن اینم حرفها جای تاسف داره. من فقط امیدوارم نسلی كه پرورش پیدا میكنه در بزرگسالی خودش این نوع زندگی و رفتار رو به چالش بكشه و ازش تاثیر پذیری نكنه.

ولی در كل هنوز میشه با كمال اطمینان گفت كه تعداد این مادرها خیلی كمتر از مادرهای وظیفه شناسه. مادرهایی كه هم و غمشون پرورش صحیح روح و جسم فرزندانشونه.

مادرهایی كه از خواب و خوراك خودشون میزنن تا فرزندشون تو طی كردن مسیر موفقیت با كوچكترین مانعی برخورد نكنه. مادرهایی كه خونشون مامن آرامش و سكونه. مادرهایی كه لبخند همیشگیشون نه از سر سرخوشی و رضایتمندی بلكه برای روح و نفس دادن به زندگی و اعضای خانوادشونه. خوشبختانه اینطور مادرها اینقدررررر زیادن كه براحتی میشه مادرهای خودشیفته رو ندید گرفت.

و اما دلیل اینكه این حرفها رو امروز زدم دوتا عكس بسیار بسیار زیباست كه به خودم خیلی انرژی داد و فكر میكنم از زیباترین عكسهاییه كه تو وبلاگمون گذاشتم.

مادرهایی كه همیشه فرزندانشون رو برای طی مسیر موفقیت همه جوره هدایت كردن و اگر انرژی دادنها و حمایتهای مادی و معنوی اونها نبود فرزندان برومندشون به اینهمه موفقیت نمیرسیدن. حالا هم با دختران گل و دوست داشتنیشون همراه و همقدم و همدل شدن و راكت به دست گرفته و خودشون هم بطور منظم تو كلاسهای بزرگسالان شركت میكنن.

وااااقعا باعث غرور و افتخاره كه دختران عزیز ما در دامن همچین مادرهایی پرورش پیدا كردن.

به امید روزی كه همه مادران سرزمین ما رسالت مادر بودن رو به درستی ادا كنن شما رو به دیدن این تصاویر زیبا دعوت میكنم.


دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -